0 216 311 52 80
 
ANA SAYFA   |   BİZ KİMİZ?      HİZMETLERİMİZ      ÜRÜNLERİMİZ   |   REFERANSLAR   |   İLETİŞİM

  Isı Yalıtım

SÖVE

Dış cephelerde pencere ve kapı kenarlarına dekoratif ve süsleme amaçlı kullanılır. Eps bloğundan kesilerek üzerine akrilik esaslı sıva ile kaplanır. Sınırsız modelleri ile konutlarınıza estetik değer katmaktadır.

KAT SİLMESİ

Dış cephelerde kat ve saçak aralarına yatay olarak kullanılan kabartma şeklinde süsleme aksesuar olarak kullanılır.Çekirdek malzemesi eps olan kat silmesi uygulamaları muadil malzemelere göre daha ekonomik ve hafif olması ile birlikte hızlı işlenebilmekte ve konutlarınıza estetik değer katmaktadır.

KÖŞE TAŞI

Dış cephelerde yapılarda yüksek oranda ısı kaçağı görülen bina köşelerinde ısı kaçağını ve yıpranmaları önlemeyi sağlayan yapı elemanları olarak kullanılmaktadır. Köşe Taşı uygulamaları dekoratif dizim şekilleri ile konutlarınıza estetik değer katmaktadır.

HARPUŞTA

Dış cephelerde yüzey açık olan duvar ve çatı parepeti, üst kısımlarda ısı kaçağı, kar ve su sızıntısını engellemek amacıyla kullanılır. Çekirdek malzeme olan eps harpuşta ile kapatılması uygulamarda muadil alaminyum çinko ve prekas benzeri malzemelerde kullanılarak konutlarınıza estetik değer katmaktadır.

FUGA

Dış cephelerde ısı yalıtım levhaları, ısı yalıtım yapıştırıcısı ile yapıştırılır. Isı yalıtımlı fuga profilleri uygun yerlere yerleştirilir. Fuga açma işçiliğine gerek kalmaz. Isı yalıtımlı fuga profili üzerinde boyanabilen yekpare özel sıva ürünüdür. Kaplı olması düzgün görünüm sağlamakta ve sıva gerektirmemektedir. Isı yalıtım levhaları dübel ile sabitlenir. Çatlak önleyici fileli ısı yalıtım sıvası ile sıvandığında cephede çatlak oluşmaz. Fileli ısı yalıtım sıvası tamamlanınca cephe istenilen dış cephe boyaları ile boyanır.

 

TAŞ KAPLAMA

 

Taş kaplama uygulamaları konutların çevresel faktörlerden kaynaklı darbe ve aşınımlara karşı koruma sağlama amacı ile kullanılabileceği gibi konutların toprak zemin ile temasını engellediği için cephe ve çevre düzenini sağlamak amacı ile kullanılmaktadır. Özellikle bisküvit tuğlalar kullnılarak uygulanan taş kaplamalar kendine has rengi ile cephelerde farklı tasarımlar oluşturmakta ve konutlarınıza değer katmaktadır.


 
 
Isı Yalıtımı Nedir?
Isı Yalıtım
Enerji Kimlik Belgesi Nasıl Alınır?
Isı Yalıtım Avantajları
Isı Yalıtım İle İlgili Kanun ve Yönetmelikler
İzolasyon Nedir?
Ücretsiz Keşif Formu
Teklif İçin Arayın